Archív kategorií: IT kreatívne

IT kreatívne

 

18.12.2023: odkaz na únikovú hru: sem klikni

12.12.2023odkaz na padletsem klikni

22.10.2023:

Scratch: je programovací nástroj navrhnutý najmä pre deti vo veku 8 až 16 rokov. So Scratchom môžeš programovať svoje vlastné interaktívne príbehy, hry a animácie – a zdieľať svoje výtvory s ostatnými v online komunite.

Odkaz: sem klikni

Roblox: Pri slove Roblox si väčšina ľudí predstaví jednoduché detské hry, ktoré im vyčaria ironický úsmev na tvári. Je to online platforma pozostávajúca z množstva rozličných mini hier a herných módov.  Má zabudovaných hneď niekoľko mechanizmov, ktoré sú aj dosť úspešné a zamestnáva stovky pracovníkov, ktorí kontrolujú obsah a nevhodné správanie hráčov.

Odkaz: sem klikni

Robomise je vzdelávacia online hra(obsahuje 9 levelov) zameraná na výučbu programovania, ide o blokové programovanie.

Odkaz: sem klikni 

CodyRoby je kartová hra DIY(do-it-yourself) zameraná na offline kódovanie – programovanie. Stačí si vytlačil KIT: sem klikni nastrihať kartičky, postavičky a hrací plán a môže sa začať programovať. Žiaci na krúžku(drvivá väčšina sú druháci a tretiaci) mali pomocou kartičiek vpred, vpravo a vľavo naprogramovať cestu robota po ceste, ktorú som vyznačil na hracom pláne. Mali to ťažšie, nakoľko sedeli po stranách hracieho plánu a teda museli veľmi zapnúť predstavivosť. 

odkaz na YT(the race): sem klikni  odkaz na YT(duel): sem klikni

26.9.2023: 

odkaz na kreslenie s umelou inteligenciou 1 – Quick draw!, do 20 sekúnd máte nakresliť to, čo vám je napísané(anglicky), počas kreslenia UI vám hovorí, že čo asi si myslí o vašom kreslení, snaží sa to odhadnúť. 🙂 : sem klikni – žiaci kreslili na počítačoch, ale viac sa im to páčilo na interaktívnej tabuli.

odkaz na kreslenie s umelou inteligenciou 2 – AutoDraw (počas kreslenia sa vám hore zobrazujú hotové námety, stačí na to kliknúť a obrázok je hotový! 🙂 : sem klikni

Informatická súťaž iBobor: Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Žiaci riešia rôzne logické úlohy. Odkaz: sem klikni

uč. Falis