Pennnyboard CUP 2016

penny-DSC_0369

Jedinečná súťaž, ktorá medzi žiakmi nemá obdobu, sa uskutočnila v našej škole vo veľkej telocvični dňa 16.6.2016! Organizátormi tohto podujatia Pennyboard CUP 2016 boli p. uč. Falis a žiaci navštevujúci bedmintonový krúžok. Príchodom pekného počasia začali žiaci jazdiť do školy na pennyboardoch (obdoba skateboardu). Teda žiaci to používajú ako dopravný prostriedok, nakoľko kolieska majú 60-80 mm čo vytvára lepšiu priľnavosť a stabilitu pri jazde. Sú z plastu.

penny-DSC_0241Vo štvrtok krátko po šiestej vyučovacej hodine sa pretekári začali sústrediť pred veľkou telocvičňou a čakali, kedy sa do nej dostanú, aby mohli sa čo najlepšie pripraviť na preteky. Kolieska majú tú výhodu, že na parketách nezanechávajú žiadne stopy. Krátko pred 14:00 hod. prebehla registrácia súťažiacich, kde každý dostal na pennyboard štartovné číslo(ktoré mala na starosť Daniela Pašková so sestrou Katkou). Prihlásilo sa 14 dievčat a 6 chlapcov 1. – 6. ročníka našej ZŠ.

penny-DSC_0285Prvá disciplína spočívala v rýchlosti na jedno kolo. Ohlásená dvojica sa postavila v strede telocvični na štart i so svojim dopravným prostriedkom a pod odpískaní sa snažila na pennyboarde po absolvovaní jedného kolečka dostať do cieľa skôr ako daný protivník. Víťaz dostal 2 body, prehraný 1 bod.

Odborná porota v zastúpení dvojíc Nela Kmecová a Petronela KrupášováKatka Pašková a Tamara Tóthová a uč. Falis a Viktória Majorošová mala všetko pod kontrolou a dosiahnuté výsledky poctivo zapisovala.

penny-DSC_0322Druhá disciplína spočívala v slalome, keď boli postavené kužele v dostatočnej vzdialenosti od seba, aby pretekári mohli v pohode vytočiť. Pri slalome nebola núdza o komické situácie, keď sem tam sa stalo, že pennyboard došiel do cieľa skôr ako jeho majiteľ. Tu sme povolili i opravné jazdy. Tí šikovnejší zvládli túto disciplínu v časoch i od 6,50 do 8,50 sekundy.

penny-DSC_0463Tretia disciplína spočívala v jazde zručnosti a šikovnosti na pennyboarde, kde jednotlivý pretekári mali v stanovenom čase predviesť svoju voľnú jazdu. Nebolo núdzi i o lastovičky i ďalšie odvážne kúsky. Tu porota bodovala šikovnosť pretekára bodmi od 1 do 10.

penny-DSC_0358Nemožno zabudnúť i na nášho školníka, u ktorého bol PIT STOP(servis), keď niekomu trebalo povoliť kolieska, za účelom dosiahnutia lepšieho výsledku. Tak isto treba spomenúť Katku Paškovú a Karin Jevošovú, ktoré odmoderovali celé tieto preteky.

Po absolvovaní všetkých troch disciplín sa odborná porota pobrala spočítať výsledky a následne prebehlo vyhodnotenie pretekov na pennyboardoch.

Ešte pred vyhodnotením súťaže prišli ďalší žiaci, či nemôžu súťažiť(mali basketbalový krúžok) i rodičia sa pýtali, či nemôžu ich ratolesti sa ešte zapojiť do súťaže. Nakoľko preteky boli ukončené, tak im bolo dovolené si už len s ostatnými žiakmi zajazdiť vo veľkej telocvični. I tak boli veľmi radi.

Počas dvojhodinových pretekov sa stali len dve menšie nehody, ktoré avšak neovplyvnili pokračovanie v súťaži účastníkov kolízie.

A ako to všetko dopadlo, aké boli výsledky?

Chlapci:

 1.  Damián Demko – 27b
 2. Tomáš Líška – 24b
 3. Dávid Forejt – 18b
 4. Erik Sijka – 18b
 5. Dominik Sijka – 11b
 6. Dávid Sinovický – nedokončil

Dievčatá:

 1. Laura Sročenská – 35b
 2. Diana Jobbágyová – 34b
 3. Katarína Hegykoziová – 34b
 4. Viktória Čičilová – 33b
 5. Kristína Rišková – 29b
 6. Daniela Pašková – 27b
 7. Lívia Ivanová – 25b
 8. Simona Šavelová – 25b
 9. Laura Packová – 25b
 10. Karin Jevošová – 21b
 11. Emka Nemcová – 19b
 12. Nela Ondrušová – 3b
 13. Alena Postredná – 1b
 14. Veronika Rapavá – 1b

Počas pretekov nás navštívili i medialisti od p. uč. Šoltésovej, ktorí spravili i takýto menší rozhovor:

A čo dodať na záver? Ako stále ja tvrdím, súťaž budeme mať takú, aký si všetci spravíme. A ozaj bola na úrovni, hrala nám hudba, o mikrofón bol veľký záujem, každý si chcel trošku zamoderovať, svojou návštevou nás poctila pani riaditeľka Z. Bruncová, všetci mali radosť z pohybu, pri súťažení bolo počuť faanclub, medzi pretekármi viacerí mali svojho favorita a celkovo sa akcie zúčastnilo do 50 žiakov. Hneď na druhý deň po súťaži boli otázky, že kedy si to zopakujeme.

p. uč. FALIS

fotogaléria: TU