Pennnyboard CUP 2017

Pre minuloročný veľký záujem sa skoro po roku uskutočnila opäť táto jedinečná súťaž, ktorá medzi žiakmi nemá obdobu, veľkej telocvični dňa 18.5.2017! Organizátormi tohto podujatia Pennyboard CUP 2017 boli p. uč. Falis a žiaci navštevujúci bedmintonový krúžok.

Vo štvrtok krátko po šiestej vyučovacej hodine sa pretekári začali sústrediť vo veľkej telocvični a využili ešte ten krátky čas pred pretekmi, aby si trošku zajazdili na pennyboarde. Krátko pred 14:00 hod. prebehla registrácia súťažiacich, kde každý dostal na pennyboard štartovné číslo. Prihlásilo sa 9 dievčat a rovnako i 9 chlapcov 3. – 7. ročníka našej ZŠ.

Prvá disciplína spočívala v rýchlosti na jedno kolo. Ohlásená dvojica sa postavila v strede telocvični na štart i so svojim dopravným prostriedkom a pod odpískaní sa snažila na pennyboarde po absolvovaní jedného kolečka dostať do cieľa skôr ako daný protivník. Víťaz dostal 2 body, prehraný 1 bod.

Odborná porota v zastúpení Kika Rišková, Diana Hricišonová, Simona Šavelová, Sofia Šavelová, Karin Matiová, Anička Uchaľová, Sára Jakubecová, uč. Falis a Viktória Majorošová mala všetko pod kontrolou a dosiahnuté výsledky poctivo zapisovala.

Druhá disciplína spočívala v slalome, keď boli postavené kužele v dostatočnej vzdialenosti od seba, aby pretekári mohli v pohode vytočiť. Pri slalome nebola núdza o komické situácie, keď sem tam sa stalo, že pennyboard došiel do cieľa skôr ako jeho majiteľ. Tu sme povolili i opravné jazdy. Tí šikovnejší zvládli túto disciplínu v časoch i od 7,40 do 12,30 sekundy,ale mali sme i čas cez 30 sekúnd.

Tretia disciplína spočívala v jazde zručnosti a šikovnosti na pennyboarde, kde jednotlivý pretekári mali v stanovenom čase predviesť svoju voľnú jazdu. Nebolo núdzi i o lastovičky i ďalšie odvážne kúsky. Tu porota bodovala šikovnosť pretekára bodmi od 1 do 10.

Nemožno zabudnúť i na nášho školníka, u ktorého bol PIT STOP(servis), keď niekomu trebalo povoliť kolieska, za účelom dosiahnutia lepšieho výsledku. Tak isto treba spomenúť Nelku Kmecovú, ktorá odmoderovala so mnou celé tieto preteky.

Po absolvovaní všetkých troch disciplín sa odborná porota pobrala spočítať výsledky a následne prebehlo vyhodnotenie pretekov na pennyboardoch.

Počas dvojhodinových pretekov sa stala len jedná menšia nehoda, ktorá však neovplyvnila pokračovanie v súťaži účastníka súťaže.

A ako to všetko dopadlo, aké boli výsledky?

 1. Katarína Hegykoziová – 52 b
 2. Damián Demko – 49 b
 3. Wiliam Leško – 48 b
 4. Viktória Čičilová – 44 b
 5. Matej Bittó – 44 b
 6. Samko Dušinský – 43 b
 7. Mario Šavel – 41 b
 8. Katarína Pašková – 40 b
 9. Emma Nemcová – 35 b
 10. Marcelka Parkanská – 35 b
 11. Martin Reis – 35 b
 12. Martina Reisová – 33 b
 13. Monika Jandová – 32 b
 14. Ján Šveda – 31 b
 15. Ema Drotárová – 28 b
 16. Tomáš Horváth – 26 b
 17. Alžbetka Vranayová – 18 b
 18. Martin Mišenda – nedokončil

A čo dodať na záver? Ako stále ja tvrdím, súťaž budeme mať takú, aký si všetci spravíme. Už po letných prázdninách sa ma žiaci pýtali, že kedy bude zase súťaž. Povedal som im, že až v máji – v júni. A súťaž bola opäť na vysokej úrovni, hrala nám hudba, o mikrofón bol veľký záujem, každý si chcel trošku zamoderovať, svojou návštevou nás poctili i rodičia súťažiacich, všetci mali radosť z pohybu, pri súťažení bolo počuť fancluby, medzi pretekármi viacerí mali svojho favorita a celkovo sa akcie zúčastnilo do 50 žiakov.

p. uč. FALIS

fotogaléria: TU

video1: TU video2: TU video3: TU