Tretia bedmintonová sobota žiakov s rodičmi

Dňa 6.4.2019 v sobotu sa podarilo zorganizovať tretie bedmintonové podujatie, kde si rodičia mohli zahrať bedminton so svojimi deťmi. Bola rekordná účasť, keď počas 8 hodinového bedmintonu si do telocvične našlo cestu vyše 120 ľudí.

Už pred mojim príchodom do školy niektorí žiaci nedočkavo čakali. Vo veľkej telocvični sme natiahli bedmintonové siete, doniesli rakety a košíky a mohlo sa začať hrať. Keďže bola pravdepodobnosť, že príde veľa ľudí, natiahli sme sieť i v malej telocvični. Dva stoly, ktoré sme priniesli z jedálne, sa začali zapĺňať dobrotami, menším občerstvením pre všetkých. Nechýbali koláče, slané občerstvenie i zdravé jabĺčka. Bola k dispozícii voda, sladká i čistá, káva. Ba dokonca rodičia dali opäť upiecť tortu, z ktorej mali predovšetkým radosť deti. K nahliadnutiu bola opäť kniha „10 rokov bedmintonu“.

Okolo pol jedenástej sa spustila registrácia žiakov na kolotoč. Nahlásilo sa rekordných 35 žiakov! A teda som to musel rozdeliť na dva žiacke kolotoče a to pre 1. stupeň a 2. stupeň, čas sa natiahol. Ale to nevadilo. Do kolotoča pre prvý stupeň sa zapojilo 23 žiakov(hralo sa na 7 kôl) a do kolotoča pre druhý stupeň 12 žiakov(hralo sa na 10 kôl). V rodičovskom kolotoči súťažilo 20 rodičov(hralo sa na 10 kôl).

Poradie najlepších žiakov:

2. Iveta Sijková – 127 b
  3. Michaela Hockicková – 110 b

Poháre získali:

1. rodina Sokolova (1. a 2. miesto) a rodina Ondrušova (1. miesto)
  2. rodina Riškova (2. a 1. miesto) a rodina Sijkova (2. a 2. miesto)
  3. rodina Novákova (3. a 3. miesto) a rodina Hockickova (3. a 3. miesto)

Keďže na vyhodnotení už Novákovci neboli, tak sme pohár posunuli Strápkovcom i keď mali dostať ho Kmecovci. Ja im ešte dodatočne pohár dám i Novákovcom i Kmecovcom. Peniažky ešte sú.

Žiaci sa zaregistrovali i na zábavnú disciplínu, ktorá spočívala v trafení bedmintonového košíka do alobalových misiek. A kto si počínal najlepšie? V prvom kole sa podarilo Livke Scerankovej trafiť 3 košíky a Monike Zlackej, Zlaťke Berešovej a Dominike Galdunovej trafiť po jeden. A tak tie tri dievčatá postúpili do druhého kola. V ňom trafila Monika 4 košíky. V treťom kole nikto nie a vo štvrtom Zlaťke jeden a Dominike nič.

Poradie zábavne disciplíny:

1. Lívia Sceranková
  2. Monika Zlacka
  3. Zlatica Bérešová

Zábavnej disciplíny sa zúčastnilo 21 žiakov.

Ako sprievodnou disciplínou mal byť hod florbalovou loptičkou do plechoviek, ale túto disciplínu sme zrealizovali až na bedmintonovom krúžku.

Následne prišlo k spočítaniu bodov, vypísaniu diplomov, dalo to zabrať,ale sme to zvládli. 🙂 Prišlo na rad vyhodnotenie a odovzdanie medailí, diplomov, pohárov. Nechýbala spoločná fotka, celý čas nám hrala hudba.

Verím, že ste sa všetci cítili príjemne a v priam rodinnej atmosfére ste strávili pekne sobotu.

A ako som povedal, medailí je ešte veľa, teda budú sa ešte môcť vyhrať u mňa na bedmintonovom krúžku!