Ocko, mami, zahrajte si bedminton s nami

Dňa 19.10.2019 v sobotu sme úspešne naštartovali prvé bedmintonové podujatie v novom školskom roku, ktorého sa zúčastnilo vyše 22 rodín z Čane i z blízkeho okolia. Ako je zvykom, krátko po deviatej hodine ráno prišli prvé rodinky na bedminton. Pomohli mi postaviť 5 ihrísk, pustila sa hudba a mohlo sa začať hrať. Je milé, keď si deti môžu so svojimi rodičmi spolu zašportovať.  Nezabudlo sa i na občerstvenie pre všetkých prítomných, ktoré hlavne mládeži dodalo silu do ďalších bedmintonových minút, hodín. Nechýbala obľúbená torta, ktorú zabezpečila rod. Sijkova a na ktorú sa rodičia poskladali.

Krátko pred 11:00 hod. som spustil registrácie na detský kolotoč i na rodičovský. Nakoľko sa mi prihlásilo 26 detí, medzi ktorými nechýbali i prváci, tak som sa rozhodol, že to rozdelím. Starší žiaci hrali na 10 kôl, mladší hrali asi 20 minút(každý dostal medailu) a bol to skvelý pocit pozerať sa na prváčikov, ako sa snažia podať, utekať na druhú stranu a následne odbiť košík. Rodičia si ich samozrejme i fotili i natočili na mobil.

Následne som spustil rodičovský kolotoč. kde sa prihlásilo až 24 rodičov a priateľov školy. Tu sa hralo na 7 kôl. Počas kolotoča prišla torta. A kým rodičia dohrali, deti ju celú zjedli. Taká bola fajná 🙂

Ako sprievodnú disciplínu som dal štvorhru, ktorá sa hrala na dvoch ihriskách a hrať ju mohol rodič s dieťaťom. Prihlásilo sa 16 dvojíc, tak som ako hrací systém dal pavúka. Tu som si dokonca i ja zahral.

Prišli sa pozrieť i ďalší ľudia, prišla i riaditeľka školy Z. Bruncová, ktorá predviedla svoje bedmintonové nadanie a žiaci si mohli s ňou i zahrať. Prišiel i kolega M. Vaško(BAMBINIKEMP), ktorý sa podujal zasponzorovať krásne medaily, poháre i diplomy. Ďakujeme! Samozrejme ešte nejaké medaily sa zvýšili, teda na bedmintonovom krúžku bude o čo hrať. 🙂

Výsledky:

rodičia a priatelia školy – mamy:

1. p. Bodová
  2. p. Kolibárová S.
  3. p. Kolibárová B.

rodičia a priatelia školy – otcovia

1. p. Zentko
  2. p. Bruno
  3. p. Nigut

žiačky:

1. Čonková Z.
  2. Mitrová S.
  3. Kmecová L.

žiaci:

1. Sokol
  2. Hudek
  3. Krešňak

žiaci – útecha:

1. Šimko Š.
  2. Riško L.
  3. Vizner V.

Štvorhra:

1. Kolibárová S., Kolibár A.
  2. Sokolová, Sokol
  3. Sijkovci

O 16:00 začalo vyhodnotenie všetkých súťaží. A následne, kým sa urobil poriadok, bolo už po piatej hodine poobede. Ďakujem všetkým, čo ste si prišli zahrať bedminton a verím, že sa opäť takto stretneme na prelome januára a februára. Asi 🙂

Fotky nájdete na FB: sem klikni