Minimaratón 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prvá októbrová nedeľa vždy patrí v Košiciach Medzinárodnému maratónu mieru. Ako po minulé roky tak aj dňa 6. 10. 2013 poniektorí žiaci našej ZŠ sa aktívne zúčastnili a zabehli Minimaratón, ktorého dĺžka je desatina z celého maratónu a to 4,2 km.

Krásne slnečné, ale chladné nedeľňajšie ráno privítalo v uliciach Košíc veľa pretekárov i divákov. Minimaratón odštartoval o 9:07 hod spred Hiltonu. S traťou sa prišli popasovať aj žiaci našej školy a to Adam Ján Slezák, Richard Arvai, Katarína Ďuricová, Radka Škovranová, p. uč. Falis a naša bývala žiačka Dominika Majorošová.

Žiaci úspešne dobehli do cieľa a počas celého behu si vychutnávali fantastickú atmosféru povzbudzujúceho obecenstva. V cieli každý dostal medailu. Tešíme sa na ďalší ročník a veríme, že sa k nám pridajú aj ďalší žiaci, či už terajší alebo bývalí.

p. uč. Falis