Minimaratón 2014

Ako po minulé roky tak aj dňa 5. 10. 2014 poniektorí žiaci našej ZŠ aj bývali žiaci sa aktívne zúčastnili a zabehli Minimaratón, ktorého dĺžka je desatina z celého maratónu a to 4,2 km.

Chladné nedeľňajšie ráno privítalo v uliciach Košíc veľa pretekárov i divákov. Minimaratón odštartoval o 9:07 hod. spred Hiltonu. S traťou sa prišli popasovať aj žiaci našej školy a to Adam Ján Slezák – 8.B, Richard Arvai – 8.B, Soňa Vargová – 9.C, Kristián Stoľar – 9.A, i telocvikári p. uč. Falis a p. uč. Vaško a ako je zvykom, nechýbala naša bývala žiačka Dominika Majorošová. Ba dokonca prišla odbehnúť i užiť si atmosféru ulíc Košíc Kristiánova mama.

Všetci účastníci tejto veľkolepej akcie dobehli úspešne do cieľa a počas celého behu si vychutnávali fantastickú atmosféru povzbudzujúceho obecenstva. V cieli každý dostal medailu. Tešíme sa na ďalší ročník a veríme, že sa k nám pridajú aj ďalší žiaci, či už terajší alebo bývalí.

p. uč. Falis